jakie suplementy diety na lato?

Jakie suplementy diety powinniśmy brać latem?

W sezonie letnim z pewnością można w najłatwiejszy sposób uzupełnić dietę w najbardziej potrzebne i niezbędne składniki. W tym czasie jest najlepszy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Dodatkowo można wspierać swój organizm wybierając odpowiednie suplementy diety. Dzięki takim preparatom można uniknąć ewentualnych niedoborów. Jakie zatem suplementy na lato są najbardziej zalecane? Warto wiedzieć, które z nich są najważniejsze.

witaminy i priobiotyki na lato

Witamina A i E

Suplementacja diety na lato musi zawierać popularne witaminy takie jak A i E. Po długotrwałym przebywaniu na słońcu i narażaniu skóry na działanie jego promieni mogą powstać wysypki cieplne bądź uszkodzenia skóry, a nawet może dojść do udaru słonecznego. Oczywiste jest, iż podstawą jest stosowanie kremów z filtrem, przebywanie najlepiej w cieniu oraz picie wody, jednakże to jeszcze nie wszystko. Witaminy A i E chronią dodatkowo przed ewentualnymi obrażeniami od słońca. Pierwsza z nich odpowiada również za utrzymanie zdrowych kości, a także tkanek łącznych oraz skóry. To niezwykle ważna witamina, którą wręcz trzeba suplementować w sezonie letnim.

Witamina D

Suplementy diety na lato powinny zawierać również witaminę D. Wiadomo, iż w naturalny sposób jest ona produkowana pod wpływem działania promieni słonecznych. W niektórych przypadkach należy ją jednak dostarczać organizmowi w postaci preparatów. Duże dawki promieniowania słonecznego mogą wywołać negatywne konsekwencje. Kremy z filtrami chronią skórę, ale jednocześnie minimalizują wytwarzanie witaminy D.

Wiele osób długo pracuje, więc nie spędza dużo czasu na zewnątrz w letnie dni. Suplementy diety na lato zawierające witaminę D w tym przypadku również sprawdzą się idealnie. Dzięki temu skóra będzie mogła łatwiej wyprodukować daną dawkę tej witaminy. Dostępne są takie suplementy diety jak: kapsułki, kropelki, a nawet maści i tabletki. Należy jednak pamiętać, iż suplementacja witaminy D jest zbędna w momencie codziennego przebywania na słońcu z odkrytymi podudziami i przedramionami choćby 15 minut w godzinach 10-15, kiedy nie stosuje się kremów z filtrem.

Nawadniające suplementy na lato

W sezonie letnim nawodnienie to podstawa zwłaszcza podczas wykonywania aktywności fizycznych. Woda dostarcza energię hydroelektryczną mięśniom, a także gwarantuje właściwe krążenie krwi do serca i cyrkuluje składniki odżywcze. Poza spożywaniem samej wody zaleca się, żeby sięgać również po suplementy na lato nawadniające organizm.

suplementy diety na lato

Probiotyki

Warto stosować suplementy na lato w formie probiotyków. Flora jelitowa w trakcie podróży może ulec zaburzeniu. To wywołuje dolegliwości przewodu pokarmowego. Probiotyki oraz prebiotyki chronią żołądek i wzmacniają system obronny skóry, jak również podnoszą jej tolerancję na oddziaływanie promieni słonecznych.

Suplementy diety na lato – podsumowanie

Lato to okres czasu, kiedy w szczególny sposób trzeba zadbać o codzienną ochronę skóry przed promieniami słonecznymi oraz skutkami znacznie wyższych temperatur. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o zwiększeniu ilości spożywanych owoców i warzyw oraz prawidłowym nawodnieniu. Suplementy diety zapewniają organizmowi daną ilość witamin i minerałów. Składniki odżywcze wspierają nasze zdrowie. Pomimo tego, że występuje wiele witamin, które są kluczowe dla organizmu to nie trzeba przyjmować licznych osobnych suplementów. Dostępne są choćby multiwitaminy łączące zawartość różnorodnych substancji. Suplementy diety, które zawierają gotowe już zestawy witaminowe w jednej np. kapsułce są zdecydowanie bardziej wygodniejsze dla osób, które na co dzień zapominają o regularnej suplementacji.

Szukacie wartościowych suplementów diety na lato? Zapraszamy do naszego sklepu: Organic – Suplementy Diety.