suplementy dla kobiet na menopauzę

Jakie suplementy dla kobiet na menopauzę wybrać i o czym pamiętać?

Menopauza stanowi trudniejszy okres w życiu każdej kobiety, który poprzedza tzw. przekwitanie. Objawy takie jak: nadmierna potliwość, uderzenia ciepła, senność lub wahania nastrojów itp. zwykle uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. W związku z tym wiele kobiet wybiera suplementy na menopauzę, aby złagodzić występujące dolegliwości. Obecnie występują one w różnej postaci, jak np. w kapsułkach. Co zatem powinny zawierać suplementy zdrowia dla kobiet w okresie menopauzy? Warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.

Menopauza – jakie suplementy wybrać?

Menopauza jest naturalnym procesem w życiu każdej kobiety. Warto wspomóc swój organizm suplementami zdrowia. Sprawdzone preparaty można kupić nawet bez recepty. Należy jednak pamiętać, aby dane suplementy na menopauzę wybierać ostrożnie i dopasować je adekwatnie do potrzeb własnego organizmu.

Podczas wyboru preparatu trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim sposób żywienia, nastrój, wygląd skóry, a nawet aktywność fizyczną. Suplementy na menopauzę rozpoczynają się od witamin, a kończą np. na ziołach. Można wybierać spośród produktu z jednym składnikiem albo bazującym na kilku dedykowanych wielu dolegliwościom. Wybrane suplementy zdrowia dla kobiet można przyjmować zarówno na dzień, jak i na noc. Kobiety najczęściej wybierają najpopularniejsze witaminy i minerały, które mają na celu uzupełnienie wszelkich niedoborów podczas menopauzy.

Suplementy na menopauzę dodatkowo mogą zawierać witaminę D3 i B6 oraz wapń. Wpływają one na zachowanie zdrowych kości niwelując uczucie zmęczenia. Ponadto, witamina C wspiera odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego.

suplementy menopauza

Co powinny zawierać suplementy na menopauzę?

Obecnie na rynku występują liczne suplementy zdrowia dla kobiet, że warto wiedzieć, na jakie składniki zwrócić szczególną uwagę przy menopauzie. Olej z wiesiołka łagodzi wszelkie objawy w tym trudniejszym okresie. Zawiera on nienasycone kwasy tłuszczowe, jak np. kwas gamma-linolenowy.

Kolejnym zalecanym składnikiem suplementów na menopauzę jest wyciąg z macy czarnej. To naturalny regulator hormonów dodający nie tylko energii, ale również witalności.

Czerwona koniczyna wpływa na zachowanie spokoju w okresie menopauzy. Dzięki niej można efektywnie zminimalizować potliwość czy też skłonność do irytacji.

Suplementy zdrowia dla kobiet powinny zawierać też witaminę E. Łagodzi ona suchość pochwy i jednocześnie zwalcza wszelkie oznaki starzenia się skóry.

Ashwaganda zawarta w preparatach na menopauzę wykazuje natomiast działanie, które stabilizuje nastrój oraz eliminuje uczcie dyskomfortu. Taka suplementacja dostarcza antyoksydacyjnych związków.

Zaleca się, aby suplementy na menopauzę zawierały również szyszkę chmielu. Ten składnik łagodzi objawy menopauzy poprzez łagodne i wystarczające działanie w celu redukcji objawów klimakterium.

Niepokalanek to kolejny zalecany składnik preparatów dedykowanych w okresie menopauzy. Jego wyciąg zawiera m.in. flawonoidy wykazujące działanie estrogenne. Dzięki niemu możliwe jest zahamowanie wydzielania prolaktyny odpowiadającej za blokowanie produkcji estrogenu.

jakie suplementy na menopauzę?

Suplementy na menopauzę – podsumowanie

Objawom menopauzy można zapobiegać m.in. wykonując regularne ćwiczenia, rzucając palenie papierosów i stosując zdrową dietę. Hormonalna terapia zastępcza jest jednakże najskuteczniejszą metodą tylko musi zlecić i przepisać ją specjalista. Pomimo tego wywołuje ona pewne skutki uboczne, dlatego świetną alternatywę stanowią suplementy diety na menopauzę. Najważniejsze jest, aby bazowały one na naturalnych składnikach. Suplementy na menopauzę muszą być indywidualnie dobierane, dlatego że każdy organizm jest inny. Wiele pacjentek po regularnym przyjmowaniu tego typu preparatów, chwali sobie ich efektywność.

Więcej suplementów dla kobiet znajdziecie w naszym sklepie: Organic – Suplementy na Menopauzę.