naturalne suplementy BIO na zimę

Naturalne suplementy i produkty BIO na zimę

Zdrowe i naturalne suplementy to obecnie nieustannie rozwijająca się nisza produktów podlegające certyfikacji wiążącej się z ekologiczną produkcją. Zarówno suplementy diety, jak i wszelkie inne produkty należące do kategorii ekologicznej żywności, w możliwie największym stopniu zachowują swoją bazową oraz naturalną jakość ekologicznie uprawianych roślin. Kluczowe jest tu spełnienie wszelkich wymogów odnoszących się do procesu produkcji oraz konfekcjonowania.

Naturalne suplementy – czym są?

Naturalne suplementy BIO nie są lekami, więc nie leczą jakichkolwiek chorób. Dedykowane są one przede wszystkim zdrowym ludziom, w celu uzupełnienia niedoborów składników odżywczych w codziennej diecie oraz wsparcia profilaktyki. Przykładowo, suplementy BIO nie wpłyną na eliminację nadwagi tylko mogą w jakimś stopniu ułatwić trawienie.

Suplementy stanowią skoncentrowane źródło witamin czy też minerałów i innych substancji, które wskazują na efekty odżywcze albo inne fizjologiczne. Występują one w różnych formach, jak np. tabletki bądź kapsułki.

Naturalne suplementy mogą wyrównać poziom witamin oraz składników mineralnych, a także pomóc zminimalizować pewne ewentualne problemy, które są z tym związane.

Zdrowe suplementy, a właściwie ich skuteczność wpływają na wiele czynników, jak np. pochodzenie zawartych w nich minerałów albo witamin. Warto wiedzieć, że ludzki organizm łatwiej potrafi wchłonąć składniki odżywcze, które pochodzą głównie z naturalnych surowców w porównaniu do tych, które są syntetycznie uzyskane.

Zdrowe suplementy BIO nie mogą stanowić elementu zdrowej diety tylko być ich „dodatkiem”. Lepiej przygotować np. ziołowy napar o właściwościach dopasowanych adekwatnie do indywidualnych potrzeb niż przyjmować tabletki z reklamy.

suplementy BIO

Suplementy BIO na zimę – o czym warto wiedzieć?

Niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na opakowanie suplementów BIO. Powinno znajdować się na nim logo – ekoliść wskazujący na to, że dany produkt wchodzi w skład ekologicznej żywności.

Powszechnie na rynku jest wiele suplementów diety i innych produktów, jednakże występują też ich naturalne odpowiedniki. To nic innego jak suplementy z czystym składem. Obecnie cieszą się one coraz większą popularnością. Wynika to z ich składu i specyfiki procesu produkcji, jak również zdolności do wchłaniania przez ludzki organizm znajdujących się w nich związków.

Zaleca się, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, jaki jest cel jego przyjmowania i forma. Jest to szczególnie ważne w okresie większych ilości przeziębień zimowych.

naturalne suplementy zdrowia

Zdrowe i naturalne suplementy – najważniejsze cechy

Zdrowe i naturalne suplementy uzyskuje się wyłącznie po długim nakładzie pracy, dłuższym cyklu hodowli, jak i przetworzenia. Warto wiedzieć, że podczas procesu produkcyjnego nie wolno korzystać z rozwiązań dedykowanych przy masowej produkcji. To wpływa zatem na wyższą cenę zdrowych suplementów w porównaniu ich do syntetycznych odpowiedników.

Układ pokarmowy najlepiej przyswaja naturalne substancje bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Związki chemiczne o naturalnym pochodzeniu są zatem lepiej rozpoznawane przez receptory w ludzkim układzie trawiennym. Efektem tego procesu jest szybsze tempo ich wchłaniania. Niewątpliwe jest również to, że trzeba zdrowe suplementy przyjmować zgodnie z zaleceniami, a nie wolno spożywać większej dawki.

Suplementy BIO zawierają niższe dawki witamin i minerałów oraz wszelkich innych związków niż w syntetycznych produktach. Dzięki temu są one lepiej przyswajalne.

Więcej sprawdzonych suplementów BIO na zimę znajdziesz w naszym sklepie:
ORGANIC – Suplementy na zimę.