Suplementy diety na urodę – dla kobiet i mężczyzn

Suplementy diety stanowią jeden ze sposób dla osób, które chcą zapewnić sobie odpowiednią kondycję, odporność, jak również samopoczucie. Te preparaty są przede wszystkim bogate w składniki mineralne i witaminy. Dodatkowo wspomagają one odchudzanie, jak również oczyszczanie organizmu. Pozwalają też na zachowanie urody oraz zdrowej cery.

Suplementy diety – czym są?

Suplementy diety to środki spożywcze, których zadaniem jest uzupełnienie codziennej diety w potrzebne składniki odżywcze. Najczęściej są one źródłem witamin czy też minerałów, spośród których można wskazać na witaminy: A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, K, a także kwas pantotenowy i foliowy, biotynę, magnez, żelazo, krzem, chrom itp. Obecnie na rynku jest na tyle szeroki wybór suplementów diety, że coraz częściej ich dodatkowymi składnikami są również sproszkowane zioła albo aminokwasy, kwasy tłuszczowe bądź błonnik albo luteina.

Suplementy diety są bardzo łatwe w przyjmowaniu, gdyż występują one najczęściej w postaci tabletek, kapsułek albo saszetek z proszkiem do rozpuszczenia we wodzie.

suplementy na urodę

Suplementy diety na urodę

Suplementy diety na urodę mają podnieść poziom ważnych składników odżywczych w organizmie do maksymalnej i możliwej wartości. Niedobór witamin zwykle dotyczy zapracowanych osób, ale też tych, które nie mają czasu na spożywanie regularnych posiłków lub mają problemy z ich wchłanianiem. Przed zastosowaniem tych produktów warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą, aby sprawdzić, czy dane składniki rzeczywiście są potrzebne.

Suplementy diety dla kobiet – na co zwrócić uwagę?

Suplementy diety dla kobiet są różne. Warto jednak wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając produkt dla siebie. Przykładowo, żelazo jest bardzo ważne w ludzkim organizmie. Zdecydowanie mniejsza część kobiet przepada za jego źródłem występującym głównie w podrobach albo w czerwonym mięsie. Braki żelaza mogą sprzyjać anemii.

Wapno jest szczególnie zalecane w starszym wieku, ponieważ wtedy ilość estrogenu w organizmie zaczyna spadać. To wszystko w efekcie wiąże się z menopauzą albo osteoporozą.

Nie od dziś wiadomo, że kwas foliowy jest podstawą wśród kobiet w ciąży. Jego niedobory mogą mieć także osoby palące, nadużywające alkohol albo kobiety, które stosują środki antykoncepcyjne bądź często korzystające z solarium.

Suplementy diety dla mężczyzn

Suplementy diety dla mężczyzn są ważne ze względu na utrzymanie właściwego poziomu testosteronu i do prawidłowej pracy układu sercowo-naczyniowego, mięśniowego oraz nerwowego. Mężczyźni mogą wybierać spośród szerokiej gamy tych preparatów, które odpowiadają potrzebom w zależności od ich wieku.

Suplementy diety dla mężczyzn zawierają przede wszystkim witaminę B. Jest ona potrzebna do utrzymania właściwego metabolizmu białka i glikogenu. Cynk natomiast odpowiada za poziom testosteronu, a ekstrakty ziołowe wspomagają zachowanie energii i aktywności seksualnej, jak również wspomagają wchłanianie składników odżywczych.

suplementy diety uroda

Suplementy diety – podsumowanie

Suplementy diety pomimo tego, że nie zastępują zbilansowanej diety to są wyłącznie jej wsparciem. Dodatkowo, mogą one być przyjmowane jako uzupełnienie medykamentów, które zostały przepisane przez lekarza albo stanowić dopełnienie terapii.

Niezwykle ważne jest, aby suplementy diety przyjmować jednocześnie z posiłkiem albo tuż po nim, gdyż wtedy mają one jeszcze większą przyswajalność. Nie powinno się ich przyjmować pojedynczo, gdyż zarówno witaminy, jak i minerały współdziałają ze sobą w danych proporcjach – nadmiar jednego wywołuje niedobór drugiego i odwrotnie.

Więcej suplementów diety na urodę znajdziecie w naszym sklepie: Organic – Suplementy diety Uroda