suplementy diety na bezsenność

Suplementy diety pomocne w walce z bezsennością

Bezsenność jest problemem, z którym boryka się coraz więcej osób w różnym wieku na całym świecie. Objawia się trudnością w zasypianiu a także częstym wybudzaniem się w nocy. Sen jest bardzo ważny w życiu każdego z nas, ponieważ to wtedy organizm najlepiej się regeneruje. Długotrwała bezsenność powoduje uczucie zmęczenia, osłabienie koncentracji a także gorsze samopoczucie w ciągu dnia. Do tego dochodzą problemy z pamięcią, stres oraz poirytowanie. Jeśli obserwujemy u siebie coraz częstsze kłopoty z zasypianiem, powinniśmy skonsultować się z lekarzem w celu znalezienia przyczyny problemu. Oczywiście możemy również samodzielnie wspomagać nasz organizm. Pomocne są w tym różnego rodzaju preparaty czy suplementy dostępne w aptekach. 

Suplementy polecane w walce z bezsennością oraz ich działanie. 

Bardzo istotne jest to, że aby prawidłowo się zregenerować nie wystarczy tylko zasnąć. Ważna jest jakość oraz higiena snu. Na rynku istnieją suplementy, które pozytywnie wpływają na nasz sen. Jest to magnez oraz cynk. Pierwszy z nich działa tonizująco oraz antystresowo. Natomiast cynk sprawia, że sen jest bardziej wydajny a nasz organizm ma możliwość szybszej regeneracji. Oprócz tego poprawia funkcjonowanie mózgu a także reguluje gospodarkę hormonalną. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, aby nie jeść przed snem ciężkostrawnych potraw oraz przewietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy. Dzięki tym sposobom, jakość naszego snu zdecydowanie się poprawi. 

W aptekach możemy znaleźć suplementy o łagodnym działaniu. Jednym z nich jest hormon produkowany przez szyszynkę – melatonina. Stosowanie raz dziennie o stałej porze ułatwi nam zasypianie oraz poprawi jakość snu. Produkcja melatoniny w nocy maleje wraz z naszym wiekiem, dlatego też jeśli ktoś obserwuje u siebie problemy ze snem to może cierpieć na zaburzenia pracy szyszynki. Melatonina polecana jest głównie w leczeniu bezsenności o charakterze krótkotrwałym. Polecana jest także osobom, które zmieniają często strefy czasowe i mają problem z ustabilizowaniem dobowego rytmu. Należy pamiętać, że nie powinniśmy prowadzić pojazdów po jej zażyciu. 

W walce z bezsennością pomaga również ashwagandha stosowana przed snem. Znana jest również pod nazwą żeń-szeń indyjski i ma wiele zastosowań. Możemy stosować ją podczas problemów ze stresem czy silnymi emocjami, które towarzyszą nam przed pójściem spać i uniemożliwiają nam zaśnięcie. Przyjmowanie ashwagandhy spowoduje, że nasz sen będzie o wiele głębszy. 

Suplementy zawierające kozłek lekarski pomagają w zasypianiu a także umożliwiają skuteczniejszą regenerację organizmu. Dodatkowo działają uspokajająco na mózg i pomagają pozostać w fazie głębokiego snu. Kozłek est stosowany przede wszystkim jako środek wyciszający. Świetnie sprawdza się przy trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym. Skład oparty o naturalne składniki pozwala na bezpieczne stosowanie i eliminuje wystąpienie skutków ubocznych. 

Do leczenia bezsenności najczęściej stosowane są właśnie preparaty ziołowe, które zawierają walerianę, melisę, czy wyciąg z szyszek chmielu. Często wybierane są również tabletki z magnezem czy witaminą B6. Wszystkie te produkty dają efekty tylko w połączeniu z prawidłową higieną snu. Suplementy dostępne są w różnych postaciach. Dobór zależy od naszych osobistych preferencji lub zaleceń lekarza. W aptekach możemy znaleźć różnego rodzaju tabletki, syropy, krople czy ziołowe napary, dzięki którym będziemy mogli spokojnie zasnąć. Warto przed snem wyłączyć wszelkie odbiorniki, odłożyć telefon a zamiast tego przeczytać książkę czy posłuchać relaksacyjnej muzyki. To wszystko w połączeniu z zażywaniem suplementów pomoże nam w walce z bezsennością. Jeśli problemy się powtarzają należy zgłosić się do lekarza w celu szerszego zdiagnozowania. 

Więcej suplementów diety na bezsenność znajdziecie Państwo w naszym sklepie:
Organic – Suplementy na Bezsenność.